کاشی دیوار پذیرایی

اگر به دنبال انتخاب کاشی دیوار پذیرایی هستید تا آخر این متن همراه بازرگانی رادین باشید چرا که اطلاعات کاملی در این خصوص در اختیار شما قرار می‌دهیم. اما قبل از هرچیز بهتر است بدانیم که کاشی چیست؟ کاشی قطعه سنگی مصنوعی می باشد که عرض و طول آن مساوی نیست و دارای ضخامت تا چند میلی متر می باشد، و بر روی یک سطح آن لعاب قرار می گیرد که کاملا صاف و صیقلی است. محصولاتی از خانواده ی سفال ها و سرامیک ها هستند که در حمام‌ها، توالت‌ها، آشپزخانه‌ها و آب ریزگاه‌های عمومی و … بیشترین کاربرد را دارد. همچنین از کاشی برای کار های تزئیناتی در داخل و خارج ساختمان و نیز در محل های بهداشتی جهت عایق رطوبتی استفاده می گردد.

با کاشی‌ها بیشتر آشنا شوید

به لحاظ کلی کاشی به دو بخش سفالی و لعاب روی آن تقسیم بندی می گردد. قسمت سفالی بیس اصلی و اسکلت آن می باشد. لعاب قرار گرفته روی کاشی از جنس شیشه و اکسید های فلزی و مواد معدنی می باشد. بخش مهم تمایز کاشی ها نیز همین وجود یا عدم وجود لعاب بر روی آن ها است. دیگر ویژگی هایی مثل میزان نخلخل، نوع فرم دهی و فرایند پخت نیز از فاکتورهای تفاوت کاشی ها می باشند.

·       مراحل ساخت کاشی

کاشی‌ها از کاشی دیوار پذیرایی گرفته تا کاشی دیوار آشپزخانه و… همه روش و مراحل یکسانی در ساخت دارند. در مرحله اول مصالح تشکیل دهنده ی کاشی که شامل خاک رس، که 20 تا 25 درصد آن سلیس می باشد، آماده می گردند. بعد از آماده شدن خاک رس آن را الک و شستشو می دهند و سپس آسیاب کرده تا به گرد تبدیل گردد. کیفیت کاشی ، مقدار زیادی به این مرحله بستگی دارد. مرحله ی بعدی ساخت گل می باشد؛ که از مخلوط کردن گرد اولیه با آب بدست می آید. برای اختلاط بهتر مقداری سنگ چخماق آسیاب شده به آن اضافه می گردد. بعد از ساخت گل نوبت به قالب گیری می رسد که برای بهتر شدن روند مراحل در خلاء انجام می گیرد که این امر باعث افزایش دانسیته و مقاومت می گردد. پرس شدن بوسیله ی صفحات پرس انجام می گیرد. خشک کردن: برای جلوگیری از ترک خوردن قطعه در اثر خشک شدن سریع یک مرحله قبل از پخت، به آرامی خشک می گردد. برای قطعات با کیفیت تر از تونل هوای گرم استفاده می گردد.

·       مرحله نهایی ساخت کاشی دیوار پذیرایی

در این مرحله نوبت به پخت نهایی محصول می رسد که این پخت در دو مرحله انجام میگیرد. در مرحله ی اول ابتدا حرارت تا 100 درجه ی سانتی گراد بالا می رود تا آب محفوظ در قطعه خارج گردد. در مرحله ی بعدی تا 250 درجه بالا رفته و سپس به 450 الی 600 درجه می رشد. در 800 درجه مواد الی خاک رس از بین می رود و به مرحله ی شیشه ای شدن می رسد. لعاب: در بین دو مرحله ی پخت و قبل از به اتمام رسیدن پخت کامل ، کاشی از کوره خارج شده و بر روی آن لعاب قرار می گیرد و سپس ادامه ی مرحله ی پخت انجام می گیرد.

کاشی دیوار پذیرایی انتخابی زیبا و ماندگار برای پوشش دیوارهای پذیرایی در خانه

چرا کاشی دیواری انتخاب خوبی است؟

کاشی‌ها به دو دسته دیواری و کف تقسیم می‌شود. از آنجایی که دیواره های هر منزلی در بدو ورود در معرض دید می باشند، از این رو انتخاب کاشی جهت پوشاندن دیوار ها بدلیل طرح های زیبا و رنگ های مختلف بسیار پر طرفدار می باشد. حتی اگر در قسمتی از دیوار های پذیرایی نصب گردند ، زیبایی چشم گیری را برای محیط دارد.